حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان دارای بالاترین میزان بارش طی این هفته و هفته آینده است

وضعیت بارش‌های کشور نشان از کاهش میزان آنها دارد اما با این‌حال حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته و هفته آینده شاهد بالاترین میزان بارش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری، وقوع بارش‌های مناطق واقع در جنوب و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه‌ به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌ها برای مناطق واقع در جنوب شرق کشور مورد انتظار است.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۴۷ میلیمتری و متوسط محدوده یک میلیمتری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

وضعیت بارش در حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۲۱ میلیمتری و متوسط محدوده ۱ میلیمتری را شاهد است.

این هفته حوضه آبریز فلات مرکزی  بیشینه بارش ۹ میلیمتری داشت که متوسط محدوده ندارد.

وضعیت بارش در حوضه آبریز دریای خزر هم  بیشینه ۲ میلیمتری و بدون متوسط محدوده بارش است.

در هفته جاری ۲ حوضه آبریز فلات دریاچه ارومیه و قره قوم هیچ میزان بارشی ندارند.

این هفته از مجموعه ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ کشور، ۱۸ حوضه بدون بارش است.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان که در هفته منتهی به ۲۴ تیرماه شاهد بالاترین میزان بارش بود، در هفته منتهی به ۳۱ تیرماه هم شاهد بیشترین میزان بارش خواهد بود به‌گونه‌ای که بیشینه بارش ۲۸ میلیمتری و متوسط محدوده ۱ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

مقام دوم پربارش‌ترین حوضه‌ آبریز اصلی در هفته منتهی به ۳۱ تیرماه متعلق به حوضه آبریز مرزی شرق  با بیشینه ۱۸ میلیمتر خواهد بود که ۱ میلیمتر هم متوسط محدوده خواهد داشت.

پس از آن حوضه آبریز اصلی فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۳۱ تیرماه شاهد بیشینه بارش ۱۳ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری خواهد بود.

حوضه آبریز دریای خزر هم در هفته منتهی به ۳۱ تیرماه شاهد بیشینه ۱ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری خواهد بود.

در بازه زمانی یاد شده، از مجموعه ۶ حوضه آبریز اصلی کشور؛ ۲ حوضه دریاچه ارومیه و قره قوم بدون بارش خواهند بود.

همچنین از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ هم ۲۰ حوضه بدون قطره‌ای بارش خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا