بارش‌ها این هفته عمدتاً در حوضه‌های جنوبی کشور/هفته بعد بالاترین بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

وقوع بارش‌ها این هفته عمدتاً در حوضه‌های جنوبی کشور و در هفته آینده حوضه آبریز دریاچه ارومیه دارای بالاترین میزان بارش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، وضعیت بارش‌های کشور از ابتدای زمستان امسال کمی بهتر شده اما همچنان نسبت به دوره بلندمدت کاهشی است.

بر اساس این گزارش، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها عمدتاً در نیمه جنوبی کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق غرب و شمال غرب کشور مورد انتظاراست

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز فلات مرکزی این هفته بیشینه بارش ۵۳.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳.۳ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه بارش ۲۱.۲ میلی‌متر و متوسط محدوده ۱.۸ میلی‌متری است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم این هفته بیشینه بارش ۱۹.۱ میلی‌متری با متوسط بارش ۰.۸ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۱۶.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۵ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۱۰.۶ میلی‌متر و محدوده بارش ۴ دهم میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۵.۴ میلی‌متری با متوسط محدوده ۸ دهم میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز دریاچه ارومیه خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه بیشینه بارش ۱۸۹.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۴۴.۹ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه بیشینه بارش ۱۵۲.۱ میلی‌متری با متوسط محدوده ۱۰.۲ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۱۴۶.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریای خزر هم در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه بیشینه بارش ۱۱۰.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه بیشینه بارش ۱۸.۹ میلی‌متر با متوسط محدوده ۵ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۱۹ اسفندماه بیشینه بارش ۱۴.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۹ میلی‌متری خواهد داشت.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۳ حوضه بدون بارش خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا