پیش‌بینی تداوم بارش‌ها تا چهارم فروردین ۱۴۰۲

وقوع بارش‌ها هفته جاری در حوضه‌های آبریز غرب و جنوب غرب و شمال کشور و هفته آینده تا چهارم فروردین مورد انتظار است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در غرب، جنوب غرب و شمال کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق غربی، شمالی و در جنوب شرقی کشور مورد انتظاراست.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۶۲.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۷.۹ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۴۵.۹ میلی‌متر و متوسط محدوده ۷.۹ میلی‌متری است.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم این هفته بیشینه بارش ۴۵.۴ میلی‌متری با متوسط بارش ۶.۶ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز قره قوم بیشینه بارش ۳۶.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۲.۳ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۲۹.۵ میلی‌متر و محدوده بارش ۱.۸ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۱۱.۲ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲.۱ میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به چهارم فروردین همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۴ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۷۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۶.۷ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۴ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۵۴.۷ میلی‌متری با متوسط محدوده ۶.۵ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۵۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۶ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۴ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۵۲.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۴ فروردین‌ماه بیشینه بارش ۴۹.۳ میلی‌متر با متوسط محدوده ۱۰.۴ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم هم در هفته منتهی به ۴ فروردین بیشینه بارش ۲۲.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۶ میلی‌متری خواهد داشت.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا