وضعیت بارش در حوضه‌های آبریز تا نخستین روز اردیبهشت‌ماه چگونه است؟

این هفته وقوع بارش در حوضه‌های آبریز غرب و شمال غرب کشور پراکنده و هفته آینده حوضه آبریز جنوبی به‌خصوص کرمان پربارش است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در غرب و شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها در برخی استان‌های جنوبی (به‌خصوص کرمان) و سواحل دریای خزر مورد انتظاراست.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۱۹۹.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲۳.۳ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور است.

بعد از آن حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۱۳۴.۳ میلی‌متر و متوسط محدوده ۳۴.۴ میلی‌متری مقام دوم حوضه‌های آبریز پربارش را دارد.

حوضه آبریز دریای خزر در هفته جاری بیشینه بارش ۶۹ میلی‌متری با متوسط بارش ۹.۳ میلی‌متر، حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۵۷ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸ دهم میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه بارش ۹.۷ میلی‌متر و محدوده بارش ۰.۵ میلی‌متری را شاهد خواهد بود و حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۰.۸ میلی‌متری با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۱ اردیبهشت همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز فلات مرکزی خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز فلات مرکزی در هفته منتهی به ۱ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۱۰۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۱ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۹۵.۳ میلی‌متری با متوسط محدوده ۳.۴ میلی‌متری را خواهد داشت.

حوضه‌ آبریز دریای خزر نیز در هفته آینده بیشینه بارش ۳۰.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۱ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۹.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته منتهی به ۱ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۲.۵ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰.۲ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد و در این مدت حوضه آبریز قره قوم بیشینه بارش ۱.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری خواهد داشت.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا