برگزاری کارگاه آموزشی منطقه‌ای «پیاده‌سازی مدیریت جامع سیل (IFM) درس آموخته‌ها و چالش‌ها»

کارگاه آموزشی منطقه‌ای «پیاده‌سازی مدیریت جامع سیل (IFM) درس آموخته‌ها و چالش‌ها» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، این کارگاه به همت مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری و به میزبانی جامعه مهندسان مشاور ایران به مدت دو روز در سالن جلسات جامعه مهندسان مشاور به‌صورت حضوری و برخط برگزار شد.

محورهای اصلی این کارگاه «ارائه مبانی و مفاهیم مدیریت جامع سیل»، «قوانین و ضوابط فنی، اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی»، «تجربیات و درس آموخته‌ها؛ نمونه‌ موردی مطالعاتی و اجرایی» و «راهبردها و سازوکارهای عملیاتی پیاده‌سازی مدیریت جامع سیل» بود و سخنرانان داخلی و خارجی به ارائه مفاهیم و مبانی و دستاوردها پرداختند.

موسسه تحقیقات آب نیز در این کارگاه با شرکت در جلسات کمیته‌های علمی و اجرایی کارگاه و ارائه تجربه خود در زمینه مدیریت جامع سیلاب حضور پررنگی داشت. در این کارگاه مهندس فاطمه جوادی، پروژه مدیریت جامع سیلاب حوضه رودخانه کن را ارائه داد که به‌عنوان نمونه موردی از مدیریت جامع سیل (IFM) در ایران  مورد استقبال حاضران در جلسه قرار گرفت.

کارگاه مذکور با هدف اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات جمعی و همکاری‌های منطقه‌ای در یک بستر توسعه مشارکتی، به‌منظور بهره‌گیری از تجربیات و درس آموخته‌های داخل کشور و سایر کشورها برگزار شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا