بازدید موسسه تحقیقات آب از شبکه آبیاری و زهکشی استان فارس

موسسه تحقیقات آب از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان فارس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، پیرو درخواست شرکت آب منطقه‌ای استان فارس، نمایندگان شرکت مدیریت منابع آب ایران و موسسه تحقیقات آب روز یکشنبه مورخ ۱۹/۰۹/۱۴۰۲ از شبکه آبیاری و زهکشی درودزن بازدید کردند. در این بازدید مشکلات بهره‌برداری از شبکه مذکور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، فرونشست زمین ناشی از برداشت‌های بی‌رویه و پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی، باعث تخریب نقاط مختلفی از شبکه و کانال‌های انتقال آب شده است.

همین موضوع چالش‌های اندازه‌گیری میزان آب تحویلی به کشاورزان را به دنبال داشته است.

کمبود منابع آبی و محدودیت در میزان رهاسازی آب به داخل شبکه از یک طرف و پس‌زدگی جریان در داخل کانال‌ها (ناشی از تخریب تجهیزات توسط کشاورزان، نشست و رسوب‌گذاری) از طرف دیگر، باعث رخداد چالش‌ها و معضلات قابل توجهی در شبکه مذکور شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا