حوضه مرزی شرق کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور

حوضه مرزی شرق با مقدار میانگین ۰.۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱.۷ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در مناطق شمال، شمال غربی، غرب و جنوب غربی کشور مورد انتظار است. در این مناطق کشور، مقادیر تجمعی بارش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه ۱ کشور، حوضه خلیج‌فارس و دریای عمان و حوضه دریاچه ارومیه به ترتیب با مقدار میانگین ۲۸.۹ و ۳۳.۳ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱۳۷.۶ و ۱۰۹.۷ میلی‌متر پر باران‌ترین حوضه‌های کشور در هفته جاری خواهند بود. همچنین حوضه مرزی شرق با مقدار میانگین ۰.۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱.۷ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

بر پایه این گزارش از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه‌های مرزی غرب و کرخه به ترتیب با متوسط بارش ۷۷.۵ و ۶۱.۴ میلی‌متر و بیشینه بارش ۱۲۸.۴ و ۱۳۰.۴ میلی‌متر پر باران‌ترین حوضه‌های درجه دو کشور هستند.

از میان استان‌های کشور، استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و چهارمحال بختیاری با بارش تجمعی معادل ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر در هفته جاری پر بارش‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا