تداوم بارش در هفته دوم آذر

امتیاز:
۵/۵

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو پیش‌بینی کرد:

تداوم بارش در هفته دوم آذر

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: وقوع بارش‌ها در نواحی غرب، جنوب، شمال و شمال‌شرق کشور در هفته دوم آذرماه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش روز شنبه موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، وقوع بارش‌ها در هفته جاری در نواحی واقع در غرب، جنوب‌غرب، شمال و بخش‌های از شرق و مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌ها با ریسک سیلاب

وقوع بارش‌ها در برخی از استان‌های واقع در غرب، شمال و جنوب‌غرب کشور می‌تواند با ریسک سیلاب همراه باشد.

همچنین شرکت مدیریت منابع آب ایران میزان بارش‌های واقع‌شده از ابتدای سال آبی جاری تا روز سی آبان‌ماه را ۲۳.۷ میلیمتر اعلام کرد.

این در حالی است که میزان بارش‌های پارسال و در همین بازه زمانی ۴۱.۲ میلیمتر بود.

روند بارش های امسال نشان از کاهش ۴۲ درصدی دارد و در مقایسه با دوره درازمدت ۵۲ ساله نیز کاهش ۱۸درصدی را نشان می‌دهد.

پیش از این “قاسم تقی‌زاده خامسی” معاون آب و آبفای وزیر نیرو از بارش ۱۲۰ میلیمتر بارندگی در روزهای پیش‌رو خبر داده بود گرچه بر کاهش بارش‌ها نسبت به پارسال نیز اشاره داشت.

پیش از این، موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو پیش‌بینی کرده بود میزان بارش‌ها در سه ماه آبان، آذر و دی طبیعی و کمتر از میزان معمول دانست.

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا