جلسه معارفه رئیس مرکز مطالعات رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک برگزار شد

امتیاز:
۵/۵

با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو؛

جلسه معارفه رئیس مرکز مطالعات رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک برگزار شد

جلسه معارفه رئیس مرکز مطالعات رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک با حضور مهندس قاسم تقی زاده خامسی معاون امور آب و آبفا، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در محل موسسه تحقیقات آب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، در این جلسه که با حضور مهندس قاسم تقی زاده معاون امور آب و آبفا، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، دکتر محمدرضا کاویانپور رئیس موسسه تحقیقات آب و سایر مدیران این مجموعه برگزار شد، در ابتدا دکتر کاویانپور ضمن خوشامدگویی، از حسن نظر مهندس تقی زاده خامسی و حمایت‌های وی نسبت به موسسه تحقیقات آب تشکر و قدردانی نمود.

دکتر کاویانپور افزود: بحث دیپلماسی آب و موقعیت جغرافیایی ایران در دنیا به جهت چالش‌هایی که در حوزه آب با کشورهای همسایه دارد، دارای جایگاه ویژه‌ای است و مقام عالی وزارت و معاونت آب و آبفای وزارت نیرو حساسیت ویژه‌ای در این خصوص داشته و از این نظر بر ایجاد مرکز مطالعات و تحقیقات رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک تاکید داشتند تا از منافع ملی در این زمینه حمایت شود. در این راستا، بعد از طی مراحلی که با فراخوان و مراجعه متقاضیان مختلف انجام گرفت، رئیس این مرکز انتخاب شد. امید است که شاهد فعالیت‌های این بخش با مدیریت متمرکز باشیم، ضمن آنکه موسسه تحقیقات آب حمایت لازم در این ارتباط را بصورت مستمر و با حساسیت مدنظر قرار خواهد داد.

در ادامه مهندس قاسم تقی زاده خامسی گفت: وزیر نیرو از سال گذشته پیگیر راه‌اندازی و تشکیل این مرکز بود و به دلیل حساسیت‌های ویژه سیاسی و اجتماعی این مرکز، طی مراحل فراخوان، آقای دکتر امیر صفایی انتخاب و حکم ایشان توسط وزیر نیرو رئیس هیات امنای موسسه امضاء شد که این انتصاب هم‌زمان با پایان دولت دوازدهم شد. وی افزود: دو جایگاه برای این مرکز تعریف شده است که جایگاه اول تحقیق و پژوهش و جایگاه دوم تربیت نیروی انسانی است که ما در کشور نیروی انسانی متخصص در این حوزه نداریم. راه‌اندازی این مرکز کار جدیدی است و تولد چنین کاری سختی‌های بسیار دارد، چراکه از ابتدا باید همه مشکلات را طی نموده و کار را تولید کرد.

تقی زاده خامسی ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر صفایی افزود: امیدوارم موسسه تحقیقات آب همچون گذشته همکاری لازم را داشته باشد تا این مرکز رشد کند و برای کشور مثمر ثمر باشد.

در پایان دکتر صفایی اشاره کرد: با توجه به ماهیت مسائل پیچیده‌ای که در مدیریت منابع آب و محیط‌زیست مرزی و حوزه‌های آبریز مشترک کشور با آن روبرو هستیم، ضرورت پشتیبانی پژوهشی متمرکز و منسجم از این حوزه و همچنین ظرفیت‌سازی برای ارتقاء توان دیپلماسی علمی و انسانی کشور احساس می‌شد. صفایی اظهار داشت: امیدوارم با همراهی و هم‌افزایی مجموعه نهادهای حاکمیتی و مراکز عملی و پژوهشی که در ظرفیت‌های مختلف آب فعال هستند مخصوصاً بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسسه در راستای پیش ‌بردن اثربخش و کارآمد ماموریت‌ها و اهداف این مرکز موفق باشیم.

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا