پایان بارش‌های ۲۰۰ میلی‌متری/حداکثر بارش هفته آینده ۷۶.۸ میلی‌متر است

وضعیت بارش‌های کشور در این هفته و هفته منتهی به ۱۵ بهمن به‌گونه‌ای است که از شدت بارش‌ها کاسته شده و طی این مدت بارش ۲۰۰ میلی‌متری نخواهیم داشت و بالاترین میزان بارشی که در هفته منتهی به پانزدهم بهمن رخ خواهد داد ۷۶.۸ میلی‌متر در حوضه آبریز دریای عمان و خلیج‌فارس خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، در این هفته و هفته منتهی به پانزدهم بهمن‌ماه نباید منتظر بارش‌های ۲۰۰ میلی‌متری بود.

بر ایـن اسـاس بـرای هفتـه جاری، وقوع بارش‌ها برای مناطق واقع در شمال غرب، منـاطق مجـاور بـا رشته‌کوه‌های زاگـرس و به‌صورت بارش پراکنده در برخی از مناطق واقع در شمال و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌ها در منـاطق واقـع در نوار شمالی، شمال غرب و غرب کشور (مناطق مجاور با رشته‌کوه‌های زاگرس) مورد انتظار است.

بالاترین میزان بارش در این هفته در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه ۸۱.۸ میلی‌متر رخ خواهد داد و این در حالی است که متوسط محدوده بارش آن ۲.۸ میلی‌متر است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارشی ۵۱.۸ میلی‌متری در جایگاه دوم پر بارش‌ترین حوضه آبریز کشور در این هفته قرار دارد و پس از آن حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارشی ۴۹.۸ میلی‌متری است.

میزان بارش حوضه آبریز دریای خزر این هفته با بیشینه ۳۴.۱ میلی‌متری خواهد بود و حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۱۱.۲ میلی‌متری دارد.

کم بارش‌ترین حوضه آبریز این هفته حوضه آبریز مرزی شرق است که بیشینه بارش آن هشت‌دهم میلی‌متر است.

گفتنی است، این هفته ۶ حوضه آبریز درجه‌دو کشور شامل “کویردرانجیر”، “هامون، جازموریان”، “هامون، مشکیل”، ” بندرعباس، سدیچ”، “رودخانه های بلوچستان” و “کل، مهران و مسیل‌های جنوبی” هیچ میزان بارش دریافت نخواهند کرد.

در هفته منتهی به پانزدهم بهمن‌ماه بالاترین بارش در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه ۷۶.۸ میلی‌متر رخ خواهد داد.

مقام دوم پربارش‌ترین حوضه‌های آبریز در هفته منتهی به ۱۵ بهمن‌ماه متعلق به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارشی ۵۵.۲ میلی‌متر است و پس از آن حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارشی ۵۱.۱ میلی‌متر قرار دارد.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته منتهی به پانزدهم بهمن‌ماه بیشینه بارشی ۴۵.۳ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

بارش پیش‌بینی‌شده برای حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۱۵ بهمن‌ماه ۱۷.۴ میلی‌متر و برای حوضه آبریز مرزی شرق ۱۶.۶ میلی‌متر است.

در هفته منتهی به ۱۵ بهمن‌ماه تنها ۲ حوضه آبریز “هامون، مشکیل و رودخانه‌های بلوچستان” بدون بارش خواهند بود.

فلش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا