وضعیت بارش در حوضه‌های آبریز کشور برای این هفته و هفته آینده

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین پیش‌بینی خود اعلام کرد: حوضه‌های آبریز غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور این هفته بارش دارند و در سایر مناطق بارش پراکنده است و هفته آینده حوضه‌های آبریز شمالی شاهد بارش خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در نواحی غرب، جنوب غرب و شمال شرق کشور و به‌صورت پراکنده در سایر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها در مناطق شمالی و محدوده رشته‌کوه‌های زاگرس مورد انتظار است.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۱۵۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۰.۱ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۱۲۱ میلی‌متر و متوسط محدوده ۲.۵ میلی‌متری است.

پس‌ازآن حوضه آبریز قره قوم بیشینه بارش ۲۶.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۶ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۲۴.۴ میلی‌متر و محدوده بارش ۲.۳ میلی‌متری را شاهد است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش ۱۸ میلی‌متری با متوسط محدوده ۱.۹ میلی‌متری دارد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم این هفته بیشینه بارش ۱۵.۹ میلی‌متری با متوسط بارش ۲.۹ میلی‌متر پایین‌ترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد.

این از هفته ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ کشور تنها ۲ حوضه بدون بارش هستند.

در هفته منتهی به ۴ آذرماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌هایی را دریافت خواهند کرد.

بر این ‌اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۴ آذرماه بیشینه بارش ۱۶۹.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۷ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

هفته منتهی به ۴ آذرماه حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۶۷.۶ میلی‌متری با متوسط محدوده ۳.۸ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۴ آذرماه بیشینه بارش ۴۴.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش ۳۹.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۷.۸ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم هم در هفته منتهی به ۴ آذرماه بیشینه بارش ۲۵.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ میلی‌متری خواهد داشت.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۴ آذر بیشینه بارش ۳.۶ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ نیز ۲ حوضه‌ قطره‌ای باران نخواهند داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا