امضای تفاهم‌نامه‌های مدیریت پساب شور با استفاده از روش تخلیه صفر در استان البرز و تهیه نقشه‌های کاربری اراضی استان یزد

تفاهم‌نامه‌های مدیریت پساب شور با استفاده از روش تخلیه صفر در استان البرز و تهیه نقشه‌های کاربری اراضی استان یزد امضا شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه مدیریت پساب شور به روش تخلیه صفر میان موسسه تحقیقات آب به‌عنوان واحد فناور، شرکت آب منطقه‌ای البرز به‌عنوان کارفرما و دبیرخانه تستا به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال در روز دوشنبه مورخ ۲۱ آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی و در حاشیه برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایران (تستا) امضا شد.

مدیریت پساب شور به روش تخلیه صفر (Zero Liquid Discharge) یکی از پروژه‌های خروجی از نقشه‌راه نمک‌زدایی است که پیش‌تر موسسه تحقیقات آب عهده‌دار تهیه و تدوین آن بوده است.

گفتنی است در حاشیه این رویداد، مشخصات فنی و ابعاد کاربردی یکی از پروژه‌های فناورانه این موسسه، موسوم به سمتا (سامانه مدیریت تغذیه آب زیرزمینی) که طراحی و ساخت آن توسط حمید کاردان‌مقدم و عباس اکبرزاده از اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات آب انجام گرفت، برای کارفرمای این پروژه داود نجفیان مدیرعامل آب منطقه‌ای البرز تشریح شد.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه تهیه نقشه‌های کاربری اراضی استان یزد نیز میان موسسه تحقیقات آب به‌عنوان واحد فناور، شرکت آب منطقه‌ای یزد به‌عنوان کارفرما و دبیرخانه تستا به مبلغ ۵/۲ میلیارد ریال در روز سه‌شنبه مورخ ۲۲ آذرماه سال جاری امضا شد.

نقشه­‌های کاربری اراضی یکی از اطلاعات پایه در مدیریت منابع آب است و می­تواند در موضوع تخصیص منابع آب مورداستفاده قرار گیرد.

در این تفاهم‌­نامه مقرر شد نقشه‌­های کاربری اراضی استان به‌صورت سفارشی تهیه ‌شده و در اختیار آب منطقه‌­ای یزد قرار گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا