پیش‌بینی بارش در حوضه‌های آبریز کشور طی دو هفته آینده

موسسه تحقیقات در جدیدترین پیش‌بینی خود از تداوم بارش در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده در حوضه‌های آبریز در نواحی جنوبی، جنوب غربی و سواحل دریای خزر مورد انتظار است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به طور عمده در مناطق جنوب غربی، غرب، شمال کشور و به‌صورت پراکنده در مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

 همچنین باتوجه ‌به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به طور عمده در نواحی جنوبی، جنوب غربی و سواحل دریای خزر و به‌صورت پراکنده در سایر مناطق کشور مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۷۸.۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۱۴.۴ میلیمتری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پربارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۷۰.۷ میلیمتر و متوسط محدوده ۳.۱ میلیمتری است.

پس از آن حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۶۷.۳ میلیمتری و متوسط محدوده ۹.۶ میلیمتری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۱۹.۶ میلیمتر و محدوده بارش ۵ میلیمتری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز قره قوم هم این هفته بیشینه بارش ۱۳.۷ میلیمتری با متوسط بارش ۱.۱ میلیمتر را دارد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۶. ۹ میلیمتری با متوسط محدوده ۸ دهم میلیمتری پایین‌ترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور هیچ حوزه‌ای بدون بارش نیست.

در هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌هایی را دریافت خواهند کرد.

براین‌اساس حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه بیشینه بارش ۱۱۷.۸ میلیمتری و متوسط محدوده ۲۱.۳ میلیمتری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۱۰۰.۶ میلیمتری با متوسط محدوده ۱۰.۱ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۸۱.۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۶.۹ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه بیشینه بارش ۳۸.۶ میلیمتری و متوسط محدوده ۶ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه بیشینه بارش ۲۹ میلیمتر با متوسط محدوده ۱۰.۹ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۱۶ دی‌ماه بیشینه بارش ۲۱.۱ میلیمتری و متوسط محدوده ۴.۷ میلیمتری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ هیچ حوزه‌ای بدون باران نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا