پیش‌بینی بارش‌ها در حوضه‌های آبریز کشور در دو هفته آینده

موسسه تحقیقات آب در جدیدترین پیش‌بینی خود از تداوم بارش در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده در حوضه‌های آبریز غرب تا شمال کشور، بارش‌ها مورد انتظار است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در سواحل دریای خزر (به‌خصوص استان‌های گیلان و مازندران) و جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر و به‌صورت پراکنده در دیگر مناطق کشور مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۲۵۰.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۷.۵ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه بارش ۹۲.۲ میلی‌متر و متوسط محدوده ۲۱.۴ میلی‌متری است.

هفته جاری حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۸۷.۵ میلی‌متر و محدوده بارش ۸.۷ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

پس‌ازآن حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۳۸.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۷.۸ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۳۳.۲ میلی‌متری با متوسط محدوده ۷.۱ میلی‌متری را دارد.

حوضه آبریز قره قوم هم این هفته بیشینه بارش ۲۴.۵ میلی‌متری با متوسط بارش ۱۳.۷ میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌هایی را دریافت خواهند کرد.

بر این ‌اساس، حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه بیشینه بارش ۷۱.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۹ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۶۰.۳ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲.۱ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۵۸.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸.۶ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه بیشینه بارش ۳۰.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۵.۱ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه بیشینه بارش ۱۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۶ دهم میلی‌متری خواهد داشت.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۳۰ دی‌ماه بیشینه بارش ۱۱.۴ میلی‌متر با متوسط محدوده ۲.۱ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ هیچ حوزه‌ای بدون باران نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا