پیش‌بینی بارش‌های این هفته در اکثر حوضه‌های آبریز و هفته آینده به‌صورت پراکنده در حوضه‌های شمالی

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین پیش‌بینی خود از تداوم بارش در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌صورت پراکنده در سواحل دریای خزر مورد انتظار است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر و به‌صورت پراکنده در مناطق جنوب شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌صورت پراکنده در سواحل دریای خزر مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۶۱.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۵.۶ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۳۵.۴ میلی‌متر و متوسط محدوده ۴.۹ میلی‌متری است.

هفته جاری حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۲۰ میلی‌متر و محدوده بارش ۲.۱ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

پس‌ازآن حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه بارش ۱۰.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم این هفته بیشینه بارش ۱۰.۲ میلی‌متری با متوسط بارش ۱.۳ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۷.۳ میلی‌متری با متوسط محدوده ۱ دهم میلی‌متری پایین‌ترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های کمی را دریافت خواهند کرد.

بر این ‌اساس، حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱۳.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸ دهم میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۸.۱ میلی‌متری با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۲.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۰.۸ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۷ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۴ دهم میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲، دو حوضه بدون بارش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا