تداوم بارش‌ها، بیشتر در حوضه‌های آبریز شمالی و جنوب غرب کشور

با توجه به تداوم بارش‌ها در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور، هفته آینده حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان دارای بالاترین میزان بارش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق شمالی و غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق شمالی و غرب کشور و به‌صورت پراکنده در مرکز کشور مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۲۰۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۵.۵ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۱۲۶.۳ میلی‌متر و متوسط محدوده ۲۶.۴ میلی‌متری است.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۱۰۱.۸ میلی‌متر و محدوده بارش ۱۸.۵ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز فلات مرکزی هم این هفته بیشینه بارش ۴۹.۷ میلی‌متری با متوسط بارش ۱.۴ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۴۴.۵ میلی‌متری با متوسط محدوده ۱۵.۱ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز مرزی شرق بیشینه بارش ۱۳.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۲ حوضه بدون بارش است.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود.

بر این ‌اساس، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱۰۲.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۹.۸ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۸۰ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۴۱.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۲۰.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳.۶ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱۸.۱ میلی‌متر با متوسط محدوده ۵.۵ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۲۸ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱۰.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸ دهم میلی‌متری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲، دو حوضه بدون بارش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا