تداوم بارش‌ها در حوضه‌های آبریز کشور تا پایان هفته جاری و هفته آینده

ضمن تداوم بارش‌ها در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور، هفته آینده حوضه آبریز دریای خزر دارای بالاترین میزان بارش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق جنوب غربی، غرب و مناطق شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق شمالی تا غرب کشور مورد انتظاراست.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۳۰۶.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲۳ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۲۷۸.۹ میلی‌متر و متوسط محدوده ۷ میلی‌متری است.

هفته جاری حوضه آبریز قره قوم بیشینه بارش ۶۱.۳ میلی‌متر و محدوده بارش ۱۳.۱ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز دریای خزر هم بیشینه بارش ۴۱.۸ میلی‌متری با متوسط محدوده ۷.۳ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم این هفته بیشینه بارش ۱۸.۴ میلی‌متری با متوسط بارش ۳.۹ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز مرزی شرق بیشینه بارش ۱۴.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده یک میلی‌متری را تجربه می‌کند.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۲ حوضه بدون بارش است.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۵ اسفندماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز دریای خزر خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۵ اسفندماه بیشینه بارش ۹۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۷.۴ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در میان حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۵ اسفندماه بیشینه بارش ۶۰.۳ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۵۵.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۰.۶ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۵ اسفندماه بیشینه بارش ۴۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۵ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۵ اسفندماه بیشینه بارش ۲۸ میلی‌متر با متوسط محدوده ۶.۹ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۵ اسفندماه بیشینه بارش ۱.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲، سه حوضه بدون بارش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا