تداوم بارش‌های بهاری تا هشت اردیبهشت

این هفته وقوع بارش در حوضه‌های آبریز شمال غرب و مناطق جنوبی کشور پراکنده است و هفته آینده حوضه‌های آبریز شاهد بارش‌ها خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در شمال غرب و مناطق جنوبی (به‌خصوص استان کرمان) پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر و برخی مناطق جنوبی و شرقی کشور مورد انتظاراست.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز فلات مرکزی  این هفته بیشینه بارش ۴۶.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۷ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

بعدازآن حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان  با بیشینه بارش ۳۸.۸ میلی‌متر و متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متری مقام دوم حوضه‌های آبریز پربارش را دارد.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته جاری بیشینه بارش ۳۶.۵ میلی‌متری با متوسط بارش ۵.۴ میلی‌متر، حوضه آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۳۲.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳.۶ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز مرزی شرق با بیشینه بارش ۶.۳ میلی‌متر و محدوده بارش۰.۴ میلی‌متری را شاهد خواهد بود و حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۰.۴ میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نیست.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۸ اردیبهشت همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز دریای خزر خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۸ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۸۵.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۳.۴میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۸ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۶۸.۲ میلی‌متری با متوسط محدوده ۷.۷ میلی‌متری را خواهد داشت.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی نیز در هفته آینده بیشینه بارش ۶۰.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲.۷ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه  هم در هفته منتهی به ۸ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۳۴.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۶.۱ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۸ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۲۰ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰.۹ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد و در این مدت حوضه آبریز مرزی شرق  بیشینه بارش ۱۶.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۹میلی‌متری خواهد داشت.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، هیچ حوضه‌ای بدون بارش نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا