وقوع بارش در حوضه‌های اصلی آبریز کشور طی این هفته و هفته آینده

باوجود وقوع بارش در حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور در این هفته و هفته آینده، هفته آینده حوضه‌های آبریز شمالی بارش بیشتری خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، برای این هفته، وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق شمالی و برخی مناطق شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها به‌طور عمده به‌صورت پراکنده در برخی مناطق شمالی مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز قره قوم این هفته بیشینه بارش ۷۰.۹ میلی‌متری و متوسط محدوده ۸.۸ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

بعدازآن حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۵۹.۸ میلی‌متر و متوسط محدوده ۱۴.۲ میلی‌متری مقام دوم حوضه‌های آبریز پربارش را دارد.

حوضه آبریز فلات مرکزی در هفته جاری بیشینه بارش ۳۳.۳ میلی‌متری با متوسط بارش ۲ میلی‌متر را دارد.

 حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۳۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۷ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۳۱.۸ میلی‌متر و متوسط محدوده بارش ۶.۵ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

و حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۲۴.۹ میلی‌متری با متوسط محدوده ۲.۹ میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، یک حوضه‌ بدون بارش است.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز دریای خزر خواهد بود.

بر این‌ اساس، حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۲۳.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲.۷ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه نیز در هفته آینده بیشینه بارش ۱۵.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۴ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

در این مدت حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۱۴.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۴ میلی‌متری خواهد داشت.

حوضه‌ آبریز قره قوم هم در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۶.۵ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰.۵ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۵.۱ میلی‌متری با متوسط محدوده ۰.۳ میلی‌متری را خواهد داشت.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۳.۱ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۵ حوضه‌ بدون بارش خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا