کاهش بارش در حوضه‌های اصلی آبریز کشور طی هفته آینده

هفته آینده حوضه‌های آبریز شمالی کشور بارش بیشتری خواهد داشت ضمن آنکه از شدت بارش کاسته می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای این هفته وقوع بارش‌ها به طور عمده در مناطق شمالی و برخی مناطق واقع در ارتفاعات رشته کوه های زاگرس پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها به‌صورت پراکنده در برخی مناطق شمالی مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز فلات مرکزی  این هفته بیشینه بارش ۴۷.۶ میلیمتری و متوسط محدوده ۰.۷ میلیمتری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

پس از آن حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۴۲.۵ میلیمتر و متوسط محدوده ۶.۸ میلیمتری مقام دوم حوضه‌های آبریز پربارش را دارد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته جاری بیشینه بارش ۲۴.۴ میلیمتری با متوسط بارش ۵.۸ میلیمتر را دارد.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۲۳.۳ میلیمتری و متوسط محدوده هفت‌دهم میلیمتری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه بارش ۱۵.۷ میلیمتر و متوسط محدوده بارش ۱.۶ میلیمتری را شاهد خواهد بود.

همچنین حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۳.۸ میلیمتری با متوسط محدوده ۰.۱ میلی‌متر را دارد.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۴ حوضه‌ بدون بارش است.

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت همه حوضه‌های ۶گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز قره قوم  خواهد بود.

براین‌اساس، حوضه آبریز قره قوم  در هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۱۱.۴ میلیمتری و متوسط محدوده ۱.۳ میلیمتری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز دریای خزر نیز در هفته آینده بیشینه بارش ۹.۶ میلیمتری و متوسط محدوده ۰.۸ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

در این مدت حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۳.۶ میلیمتری و متوسط محدوده یک‌دهم میلیمتری خواهد داشت.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۲.۷ میلیمتری و متوسط محدوده دو دهم میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز خلیج فارس و دریای عمان  هم در هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۲.۷ میلیمتری با متوسط محدوده صفر میلیمتری را خواهد داشت.

حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت‌ماه بیشینه بارش ۰.۷ میلیمتر با متوسط محدوده صفر میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، پنج حوضه‌ بدون بارش خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا