احداث کارخانه نوآوری صنعت آب شتاب می‌گیرد

رئیس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: کار احداث کارخانه نوآوری صنعت آب با مشخص شدن شرکت حامی و سرمایه‌گذار شتاب می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب به نقل از خبرگزاری ایرنا، احداث کارخانه نوآوری آب از سال ۱۴۰۰ در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت و موسسه تحقیقات آب به‌عنوان مجری احداث این کارخانه شناخته شد.

نهم دی‌ماه ۱۴۰۱ رئیس موسسه تحقیقات آب درباره روند اجرایی کارخانه گفت: قرارداد اجرایی نخستین کارخانه نوآوری بخش آب کشور با حضور وزیر نیرو به امضا رسید و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

محمدرضا کاویان‌پور همان روز افزود: کارخانه نوآوری آب همانند پارک‌های علم و فناوری محلی برای گردهم آمدن شرکت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد است.

وی ادامه داد: کارخانه نوآوری صنعت آب محلی است برای آموزش دادن و نیز حمایت از شرکت‌ها چه حمایت‌های مالی و چه حمایت‌های فکری که انجام خواهد داد.

رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: کارخانه نوآوری صنعت آب سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر را جذب می‌کند تا در شرکت‌های دانش‌بنیان و بر روی محصولاتی سرمایه‌گذاری کنند که نیاز بخش آب کشور است.

کاویان‌پور ادامه داد: سرمایه‌گذاری شرکت‌های ریسک‌پذیر در شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید محصولات موردنیاز سبب خواهد شد نیاز به واردات در این بخش کاهش یابد.

شتاب‌دهنده کارخانه نوآوری صنعت آب مشخص شد

اکنون و در تازه‌ترین اظهارنظر «محمدرضا کاویان‌پور» افزود: پس از ابلاغ احداث کارخانه نوآوری صنعت آب اکنون شتاب‌دهنده آن نیز مشخص شده است.

شتاب‌دهنده یک سازمان منسجم و مشخص است که در آن افراد و تیم‌های دارای طرح نوآورانه و فناورانه را انتخاب کرده و در یک دوره چندماهه به آن‌ها خدماتی از قبیل فضای کاری تجهیز شده، آموزش، مشاوره، مربی‌گری، سرمایه اولیه و ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: این شتاب‌دهنده نیز در حال مذاکره با شرکت‌های مختلف توانمند برای انتخاب و حضور در این کارخانه است.

رئیس موسسه تحقیقات آب خاطرنشان کرد: شتاب‌دهنده نیز به‌زودی یک رویدادی را نیز برگزار خواهد کرد که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان که می‌توانند در کارخانه حضور یابند و نیازهای مختلف را بررسی خواهد کرد.

کاویان‌پور گفت: یکی از مهم‌ترین سرفصل‌ها که در این رویداد مطرح می‌شود بحث کنتورهای هوشمند حجمی آب کشاورزی است که اخیراً مسئولیت آن به موسسه داده شده است.

وی ادامه داد: بر این ‌اساس کار ارزیابی این کنتورهای حجمی توسط موسسه تحقیقات آب انجام خواهد شد.

رئیس موسسه تحقیقات آب افزود: بر اساس این ابلاغ (احداث کارخانه نوآوری) و ابلاغ دانش‌بنیان قبلی امید است بتوانیم شرکت‌های دانش بیان در این زمینه را گرد هم جمع کرده و اقدام‌های لازم را به عمل‌آوریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا