وقوع بارش‌ها عمدتا در مناطق غرب، شمال و شمال غربی کشور

هفته جاری (۷ تا ۱۳ بهمن‌ماه) وقوع بارش‌ها عمدتا در مناطق غرب، شمال و شمال غربی کشور و برخی مناطق شمال شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری (۷ تا ۱۳ بهمن‌ماه) وقوع بارش‌ها عمدتا در مناطق غرب، شمال و شمال غربی کشور و برخی مناطق شمال شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق جنوب دریای خزر مقادیر تجمعی بارش ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس این گزارش، در هفته منتهی به ۱۳ بهمن‌ماه در مناطق غربی کشور به‌ویژه استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان بارش تجمعی ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

برای مناطق شمال شرقی کشور به‌ویژه استان‌های خراسان رضوی و شمالی بارش تجمعی ۲۵ تا ۵۰ میلی‌متر برای هفته جاری پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه ۱ کشور، حوضه دریای خزر با مقدار میانگین ۳/۱۹ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۷/۱۳۵ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه در هفته جاری خواهد بود. همچنین حوضه مرزی شرق با مقدار میانگین ۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵/۹ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه تالش مرداب انزلی با متوسط بارش ۵/۶۳ میلی‌متر و بیشینه بارش ۱۰۸ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه درجه دو کشور است.

از میان استان‌های کشور، استان گیلان با بارش تجمعی معادل ۱۰۰-۱۵۰ میلی‌متر در هفته جاری پر بارش‌ترین استان کشور بوده و پس از آن استان‌های چارمحال و بختیاری، لرستان، مازندران، گلستان و برخی استان‌های غربی کشور دارای بارشی معادل ۲۵ تا ۷۵ میلی‌متر خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا