حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان پرباران‌ترین حوضه کشور در هفته جاری

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با مقدار میانگین ۵.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه کشور در هفته جاری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری (۱۲ تا ۱۸ اسفند) وقوع بارش‌ها به‌طور پراکنده برای بیشتر نقاط کشور به‌جز شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق مقادیر تجمعی بارش تا ۲۵ الی ۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه ۱ کشور، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با مقدار میانگین ۵.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه کشور در هفته جاری خواهد بود.

همچنین حوضه آبریز قره قوم با مقدار میانگین ۱.۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵.۸ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

بر پایه این گزارش در هفته جاری از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه‌ کارون بزرگ با متوسط بارش ۹.۳ میلی‌متر و بیشینه بارش ۴۹.۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه درجه دو کشور است و از میان استان‌های کشور نیز دو استان خوزستان و چهارمحال بختیاری با بارش تجمعی معادل ۲۵ تا ۵۰ میلی‌متر پر بارش‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا