حوضه آبریز دریای خزر پرباران‌ترین حوضه ‌کشور در هفته جاری

حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین ۲۰.۳ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۹۳.۲ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه ‌کشور در هفته جاری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده برای هفته جاری (۳۰ اردیبهشت تا ۴ خرداد) وقوع بارش‌ها در شمال غرب و شمال کشور پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق مقادیر تجمعی بارش ۷۵-۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه ۱ کشور، حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین ۲۰.۳ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۹۳.۲ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه ‌کشور در هفته جاری خواهد بود.

همچنین حوضه آبریز قره قوم با مقدار میانگین ۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۷.۷ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه‌ تالش ـ مرداب انزلی با متوسط بارش ۳۶.۷ میلی‌متر و بیشینه بارش ۹۳.۲ میلی‌متر و حوضه ارس با مقدار میانگین ۳۰.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۹۲.۶ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه‌های درجه دو کشور هستند.

از میان استان‌های کشور، استان‌های شمالی و شمال غرب کشور با بارش تجمعی معادل ۷۵-۵۰ میلی‌متر در هفته جاری پربارش‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا