پیام رئیس موسسه تحقیقات آب به‌مناسبت آغاز ماه محرم ۱۴۰۳

در صفحات تقویم، روزهایی است که خواسته یا ناخواسته، فطرت‌های آزاداندیش را به سمت و سویی سوق می‌دهد تا با استعانت از مواهب الهی مسیر خودسازی خویش را طی کنند. در این میان، طلیعه سال نوی قمری مصادف با ماه محرم‌الحرام، فطرت‌های پاک و دل‌های مأنوس با حضرت اباعبدالله (ع) که به صدق کلام نبوی (ص) از حرارت محبت حضرت سیدالشهداء (ع) مشتعل شده، قوام می‌یابد.

هر سطر و هر عبارت نهضت عاشورا؛ درس و عبرتی است که سال‌های سال می‌تواند کرسی درس انسان‌سازی را در تمام مکاتب علمی و عملی دنیا تغذیه کند و ضمیر انسان‌های پاک را به سرچشمه توحید هدایت نماید. اما در این میان نقش آب به عنوان مرزی میان دیو سیرتان و فرشته سیرتان، نقشی مهم است. به همین مناسبت و بنا به اهمیت مقوله‌ی آب، ضمن گرامیداشت این ایام؛ بر پای مکتب خونین حضرت اباعبدالله (ع) عهد می‌بندیم تا با تمام توان و قوا در مسیر پاسداشت این اکسیر حیات بکوشیم.

در این راستا ضمن عرض تسلیت این روزها به خانواده‌ی بزرگ صنعت آب و برق کشور، عزت روزافزون تمامی عناصر زحمت‌کش و فرهیخته صنعت را ارج نهاده و آرزوی توفیق همگان و قبولی طاعات و عبادات را از محضر حضرت حق مسئلت دارم.

محمدرضا کاویانپور

رئیس موسسه تحقیقات آب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا