ارائه اطلاعات پیش‌بینی هیدرولوژیکی در سامانه پایش و پیش‌بینی سیلاب

بخش ارائه اطلاعات پیش‌بینی هیدرولوژیکی به سامانه پایش و پیش‌بینی سیلاب موسسه تحقیقات آب اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، با اضافه‌شدن بخش ارائه اطلاعات پیش‌بینی هیدرولوژیکی در سامانه پایش و پیش‌بینی سیلاب موسسه تحقیقات آب، امکان دریافت اطلاعات پیش‌بینی جریان‌های سیلاب در نقاط هدف شبکه رودخانه‌های کشور برای افق زمانی ۴ روزه فراهم شد.

امکانات مورداشاره که در اولین گام برای حوضه آبریز رودخانه کرخه به سامانه مذکور اضافه شده، بر مبنای بکارگیری نتایج پیش‌بینی بارش و سایر مولفه‌های جوی در یک سیستم مدل‌سازی بارش ـ رواناب پیشرفته توسعه داده شده است.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در موسسه تحقیقات آب، این امکان به تدریج برای سایر حوضه‌های آبریز کشور نیز توسعه و به سامانه پایش و پیش‌بینی سیلاب اضافه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا