وضعیت بارشی حوضه‌های آبریز کشور تا پایان هفته منتهی به ۱۹ آذر

وضعیت بارش‌های کشور این هفته و هفته آینده (منتهی به ۱۹ آذر) بیانگر آن است که از مجموع ۶ حوضه آبریز اصلی تنها حوضه آبریز دریای خزر بالاترین میزان بارش را دریافت خواهد کرد و ۱۳ حوضه آبریز درجه دو نیز بدون بارش خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری (۶ الی ۱۲ آذر)، در مناطق واقع در نوار شمالی، شمال غرب و غرب تا مرکز کشور و برخی از مناطق واقع در جنوب کشور (شرق هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان) وقوع بارش‌ پیش‌بینی می‌شود.
همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته دوم (۱۳ الی ۱۹ آذر)، وقوع بارش‌ها در برخی از نواحی واقع در شمال و شمال شرق کشور مورد انتظار است.

متوسط/بیشینه بارش‌ها در حوضه‌های آبریز ۶ گانه اصلی و حدود ۳۰ حوضه آبریز درجه دو و ۹ محدوده مدیریت حوضه آبریز تا هفته منتهی به ۱۲ آذر
متوسط بارش حوضه آبریز دریای خزر پیش‌بینی‌شده برای این هفته ۱۲.۳ میلی‌متر و بیشینه بارش آن ۷۶.۴ میلی‌متر است.
دریاچه ارومیه برای هفته جاری متوسط بارش ۷ میلی‌متری دارد و بیشینه بارش آن نیز به ۴۹.۹ میلی‌متر خواهد رسید. این وضعیت در حوضه آبریز فلات مرکزی به این‌گونه است که در حالی متوسط بارش این حوضه به ۱ میلی‌متر می‌رسد که بیشینه بارش پیش‌بینی‌شده آن ۳۰.۲ میلی‌متر خواهد بود.
متوسط بارش پیش‌بینی‌شده برای حوضه آبریز قره قوم در هفته جاری ۹ دهم میلی‌متر و بیشینه آن نیز ۴ میلی‌متر است. حوضه آبریز مرزی شرق نیز متوسط بارش ۳ دهم میلی‌متری را تجربه می‌کند و بیشینه آن به ۴ میلی‌متر خواهد رسید.
حوضه آبریز خلیج‌فارس در این هفته متوسط بارش ۳.۲ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد و بیشینه آن نیز ۵۰.۷ میلی‌متر است.
در این هفته تنها حوضه آبریز درجه دو کشور که بارش نخواهد داشت رودخانه‌های سیستان و بلوچستان خواهد بود و درعین‌حال محدوده‌های ۹ گانه مدیریت حوضه‌های آبریز هرکدام به فراخور میزانی از بارش را دریافت خواهند کرد.

وضعیت متوسط/بیشینه بارش‌ها در حوضه‌های آبریز ۶ گانه اصلی و حدود ۳۰ حوضه آبریز درجه دو و ۹ محدوده مدیریت حوضه آبریز در هفته منتهی به ۱۹ آذر
متوسط بارش حوضه آبریز دریای خزر پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده ۱.۶ میلی‌متر و بیشینه بارش آن ۲۱.۴ میلی‌متر است که کاهش بارش‌ها را نشان می‌دهد.
دریاچه ارومیه برای هفته منتهی به ۱۹ آذر متوسط بارش ۸ میلی‌متری دارد و بیشینه بارش آن نیز ۱۷.۵ میلی‌متر خواهد بود. این وضعیت در حوضه آبریز فلات مرکزی به این‌گونه است که در حالی متوسط بارش این حوضه به ۱ میلی‌متر می‌رسد که بیشینه بارش پیش‌بینی‌شده آن ۸.۳ میلی‌متر خواهد بود.

فلش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا