وضعیت بارشی حوضه‌های آبریز درجه ۳ تا روز سه‌شنبه چگونه است؟

براساس پیش‌بینی موسسه تحقیقات آب حوضه‌های آبریز جنوب شرق، جنوب و جنوب غرب کشور در حوضه‌های آبریز درجه سه شاهد بارش خواهند بود که به تدریج از میزان بارش‌ها در این حوضه‌ها کاسته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای حوضه‌های آبریز جنوب شرق، جنوب و جنوب غرب کشور بارش پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این پیش‌بینی مقادیر بارش در حوضه‌های آبریز درجه سوم از شنبه یازدهم دی‌ماه تا روز سه‌شنبه چهاردهم دی متفاوت است.

شنبه یازدهم دی‌ماه حوضه‌های آبریز کلاس کوچک، سیروان، هواسان الوند، سومار صالح‌آباد، گنجانچم چنگوله، میمه دویرج، کرخه، پایاب کارون، نهنگ گیشتان، مهارلو، کویر ابرقو، کویر طبس و دق‌تل حمید ـ بهاباد از حوضه‌های آبریز درجه سه هیچ میزان بارشی دریافت نخواهند کرد.

شنبه یازدهم دی‌ماه حوضه‌های آبریز درجه سه بیاسک ـ کاشی حداکثر ۳۱ میلیمتر بارندگی خواهد داشت و بعد از آن حوضه‌ آبریز غرب جگین حداکثر ۳۰ میلیمتر، حوضه آبریز جگین حداکثر ۲۵ میلیمتر بارش دارند.

یکشنبه دوازدهم دی‌ماه بالاترین میزان بارش در حوضه آبریز درجه سه «حله» به میزان حداکثر ۲۷۳ میلیمتر رخ خواهد داد و بعد از آن حوضه آبریز «مند» با حداکثر ۲۰۶ میلیمتر و نیز حوضه آبریز زهره با ۲۰۳ میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را خواهند داشت.

کمترین میزان بارش یکشنبه دوازدهم دی‌ماه در حوضه آبریز درجه سه کلاس کوچک با حداکثر ۲ میلیمتر خواهد بود بعد از آن حوضه آبریز درجه سه نهنگ ـ گیشتان حداکثر ۳ میلیمتر بارندگی خواهد داشت.

بالاترین میزان بارش در روز دوشنبه سیزدهم دی‌ماه در حوضه آبریز کهورک چاه غیب به میزان ۲۴۶ میلیمتر خواهد بود و بعد از آن حوضه آبریز درجه سه شمال جازموریان ۲۳۱ میلیمتر و حوضه آبریز درجه سه هلیل‌رود با ۲۲۱ میلیمتر بالاترین میزان بارش‌ها را خواهند داشت.

روز دوشنبه سیزدهم دی‌ماه کمترین بارش در حوضه آبریز درجه سه نهنگ ـ گیشان به میزان یک میلیمتر خواهد بود و بعد از آن سرکان ـ مچ‌گیر با حداکثر بارش ۳ میلیمتری قرار دارد.

وضعیت بارش حوضه‌های آبریز درجه سه به این ترتیب خواهد بود که حوضه آبریز کهورک چاه غیب بالاترین میزان بارش به میزان حداکثر ۶۴ میلیمتر را دریافت خواهد کرد.

حوضه آبریز درجه سه بمپور نیز بالاترین میزان بارش در سه‌شنبه چهاردهم دی‌ماه به میزان حداکثر ۴۷ میلیمتر را تجربه می‌کند.

کمترین میزان بارش روز سه‌شنبه چهاردم دی‌ماه نیز در حوضه‌های آبریز درجه سه هواسان الوند، گنجانچم چنگوله، میمه دویرج، کرخه، سیمره، پایاب کارون، غرب میناب، مهارلو، کویر ابرقو، هرات ـ مروست و پهنه لوت به میزان حداکثر یک میلیمتر است.

در این روز حوضه آبریز درجه سه سومار صالح‌آباد هیچ میزان بارش دریافت نخواهد کرد.

فلش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا