افزایش میزان تبخیر آب در حوضه‌های آبریز کشور

بررسی وضعیت تبخیر در حوضه‌های آبریز کشور نشان از آن دارد که در هفته منتهی به ۲۷ خردادماه روند تبخیر افزایشی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، وضعیت پتانسیل تبخیر برای هفته منتهی به ۲۷ خردادماه نسبت به متوسط ۵ سال اخیر در بیشتر مناطق کشور (به‌ویژه سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شرق کشور) افزایشی و نسبت به هفته گذشته (منتهی به ۲۰ خرداد) در عمده مناطق کشور به‌جز مناطق واقع در جنوب کشور همراه با افزایش پیش‌بینی می‌شود.

اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۲۷ خردادماه نسبت به هفته گذشته ۱.۹ میلی‌متر خواهد بود درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر ۱.۳ میلی‌متر است.

این وضعیت برای حوضه آبریز دریاچه ارومیه به این شکل است که نسبت به هفته گذشته ۲.۳ میلی‌متر خواهد بود و این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر نیز یک میلی‌متر خواهد بود.

اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز فلات مرکزی در هفته منتهی به ۲۷ خردادماه نسبت به هفته گذشته ۱ میلی‌متر است درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر ۰.۹ میلی‌متر است.

این وضعیت برای حوضه آبریز قره قوم به این شکل است که نسبت به هفته گذشته ۰.۸ میلی‌متر خواهد بود و این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر ۰.۴ میلی‌متر خواهد بود.

اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۲۷ خردادماه نسبت به هفته گذشته ۱.۲ میلی‌متر است درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر ۱.۵ میلی‌متر است.

این وضعیت برای حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان به این شکل است که نسبت به هفته گذشته یک میلی‌متر خواهد بود و این میزان نسبت به دوره مشابه ۵ سال اخیر ۰.۱ میلی‌متر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا