موسسه تحقیقات آب وضعیت بارش‌ها در آخرین ماه سال آبی جاری را پیش‌بینی کرد: حوضه‌های آبریز کشور این هفته بارش ناچیز دارند/هفته بعد حوضه دریای خزر شاهد بالاترین میزان بارش

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو برای این هفته در حوضه‌های آبریز کشور بارش ناچیز پیش‌بینی کرد و اعلام داشت: هفته آینده حوضه آبریز دریای خزر بارش بیشتری دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری، وقوع بارش‌های ناچیز در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه‌ به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده، وقوع بارش‌ها در نواحی واقع در سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۳ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۱ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری است.

در هفته جاری حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه، قره قوم، مرزی شرق و خلیج‌فارس و دریای عمان بدون ‌بارش هستند.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ کشور ۲۶ حوضه‌ آبریز بدون بارش هستند.

در هفته منتهی به ۱۸ شهریور حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور روند بارش‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد به‌طوری‌که تنها در حوضه آبریز دریای خزر بارش خواهیم داشت.

بر این‌ اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۱۸ شهریور بیشینه بارش ۱۱۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۵ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

در هفته منتهی به ۱۸ شهریور حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه، فلات مرکزی، قره قوم، مرزی شرق و خلیج‌فارس و دریای عمان بدون ‌بارش هستند

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ نیز ۲۰ حوضه‌ قطره‌ای باران نخواهند داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا