پیش‌بینی وضعیت بارش‌ها در حوضه‌های آبریز طی هفته جاری و آینده

موسسه تحقیقات آب در جدیدترین پیش‌بینی خود اعلام کرد: حوضه آبریز دریای خزر این هفته و هفته آینده بالاترین میزان بارش در بین حوضه‌های اصلی آبریز کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری وقوع بارش‌ها عمدتاً در نواحی شمالی به‌خصوص سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

 همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده نیز وقوع بارش‌ها در مناطق شمالی کشور به‌خصوص استان‌های مازندران و گیلان مورد انتظار است.

حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۲۶.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳.۳ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز قره قوم با بیشینه بارش ۱۳.۸ میلی‌متر و متوسط محدوده ۰.۵ میلی‌متری است.

پس‌ازآن حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۵.۴ میلی‌متری و متوسط محدوده صفر میلی‌متری را تجربه می‌کند.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم بیشینه بارش ۴.۵ میلی‌متری با متوسط محدوده ۰.۵ میلی‌متری دارد.

در هفته جاری حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه ۰.۶ میلی‌متر و محدوده بارش صفر میلی‌متری است.

حوضه آبریز مرزی شرق تنها حوضه آبریز درجه‌یک بدون بارش کشور در این هفته است.

این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه‌ ۲ کشور ۱۸ حوضه‌ آبریز بدون بارش هستند.

در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه، حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور روند بارش‌های متفاوتی را تجربه خواهند کرد …

بر این ‌اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۶ آبان بیشینه بارش ۴۵.۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۴.۸ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه بیشینه بارش ۸.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۱ میلی‌متری خواهد داشت.

در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۵.۱ میلی‌متری با متوسط محدوده یک‌دهم میلی‌متری خواهد داشت.

حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان هم در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه بیشینه بارش ۴.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده یک‌دهم میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه حوضه‌ آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۳.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ دهم میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق تنها حوضه آبریز اصلی بدون بارش در هفته منتهی به ۶ آبان‌ماه خواهد بود.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ نیز ۱۷ حوضه‌ قطره‌ای باران نخواهند داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا