حوضه‌های آبریز کشور این هفته و هفته آینده بارش پراکنده دریافت خواهند کرد

ضمن تداوم بارش در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور، هفته آینده در حوضه‌های آبریز نواحی شمالی و جنوب غرب بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، هفته جاری وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در مناطق جنوب غربی، غرب، سواحل دریای خزر و به‌صورت پراکنده در مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته آینده وقوع بارش‌ها به‌طور عمده در نواحی شمالی و جنوب غرب و به‌صورت پراکنده در مناطق مرکزی کشور مورد انتظار است.

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۸۳.۷ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۰.۶ میلی‌متری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پر بارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با بیشینه بارش ۶۴.۷ میلی‌متر و متوسط محدوده ۶.۶ میلی‌متری است.

پس‌ازآن حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۳۷.۳ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱.۲ میلی‌متری را تجربه می‌کند.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۲۹.۱ میلی‌متر و محدوده بارش ۱.۸ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز مرزی شرق هم بیشینه بارش ۲.۹ میلی‌متری با متوسط محدوده صفر میلی‌متری دارد.

حوضه آبریز قره قوم هم این هفته بیشینه بارش ۱.۱ میلی‌متری با متوسط بارش یک‌دهم میلی‌متر پایین‌ترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد.

از این هفته ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور ۳ حوضه بدون بارش است.

در هفته منتهی به ۹ دی‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌هایی را دریافت خواهند کرد.

بر این‌ اساس حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۹ دی‌ماه بیشینه بارش ۹۵.۶ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲۱.۴ میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

هفته منتهی به ۹ دی‌ماه حوضه‌ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۴۷.۴ میلی‌متری با متوسط محدوده ۴.۴ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۴۳.۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۳.۵ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۹ دی‌ماه بیشینه بارش ۴۲.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱۶.۹ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۹ دی‌ماه بیشینه بارش ۴۰.۳ میلی‌متر با متوسط محدوده ۱۰ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۹ دی‌ماه بیشینه بارش ۱۷.۸ میلی‌متری و متوسط محدوده ۱ میلی‌متری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه ‌۲ هیچ حوضه‌ای بدون باران نخواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا