بارش پراکنده این هفته در حوضه‌های شمالی و هفته آینده ناچیز در اکثر حوضه‌های آبریز کشور رخ می‌دهد

این هفته برخی مناطق شمالی کشور دارای بارش پراکنده خواهند بود و هفته آینده میزان بارش ناچیز خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری، وقوع بارش‌های پراکنده برای مناطق واقع در شمال غرب، شمال و قسمت‌هایی از شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

همچنین باتوجه‌ به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی‌شده برای هفته دوم، وقوع بارش‌های در بیشتر مناطق کشور ناچیز پیش‌بینی می‌شود.

حوضه آبریز دریای خزر این هفته بیشینه بارش ۲۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۲ میلی‌متری را تجربه می‌کند که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

وضعیت بارش در حوضه آبریز فلات مرکزی هم بیشینه بارش ۲۱ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰ میلی‌متری را شاهد خواهد بود.

برای حوضه آبریز قره قوم هم این هفته بیشینه بارش ۶ میلی‌متری پیش‌بینی‌شده که متوسط محدوده ندارد و حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان نیز بیشینه بارش ۵ میلی‌متر و متوسط محدوده ۰ میلی‌متری را دارد.

حوضه آبریز ارومیه هم در این هفته بیشینه بارش ۴ میلی‌متری با متوسط محدوده ۰ میلی‌متری را شاهد است.

کم‌ترین میزان بارش این هفته در حوضه آبریز مرزی شرق روی خواهد داد به‌گونه‌ای که بیشینه بارش آن ۲ میلی‌متر با متوسط محدوده ۰ میلی‌متر خواهد بود.

این هفته از مجموعه ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو ۱۱ حوضه بدون بارش است.

حوضه آبریز دریای خزر که در هفته منتهی به ۳ تیرماه شاهد بارش کمی بود در هفته منتهی به ۱۰ تیرماه شاهد کم‌ترین میزان بارش خواهد بود به‌گونه‌ای که بیشینه بارش ۱۲ میلی‌متری و متوسط محدوده ۰ میلی‌متری را تجربه خواهد کرد.

مقام دوم پر بارش‌های هفته منتهی به ۱۰ تیرماه متعلق خواهد بود به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با بیشینه ۲ میلی‌متر که البته بدون متوسط محدوده خواهد بود.

در هفته منتهی به ۱۰ تیرماه از مجموعه ۶ حوضه آبریز اصلی کشور ۴ حوضه بدون بارش خواهند بود.

همچنین از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو هم ۲۳ حوضه بدون قطره‌ای بارش خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مؤسسه تحقيقات آب به عنوان تخصصي‌ترين فعالان عرصه تحقيق و پژوهش در صنعت آب و فاضلاب كشور، با داشتن دو پژوهشكده در تهران و سه مركز ملي مطالعاتي – تحقيقاتي در شهرهاي تهران،‌ ساری، و شيراز‌ همواره كوشيده تا با استفاده از كارشناسان و متخصصان بخش‌هاي مرتبط با اين صنعت و قراردادن فضايي مناسب در اختيار آن‌ها به منظور تجربی ساختن آموخته‌هاي تئوري، هدف انجام پژوهش با زمينه تجاری‌سازی را در سازمان‌ها و مؤسسات تحقيقاتی نهادينه سازد.

ارتباط با ما
logo-samandehi
نقشه گوگل
اسکرول به بالا